הצהרת נגישות

 

מבוא

האינטרנט מהווה כיום את המאגר הגדול ביותר לחופש המידע עבור כלל המשתמשים ומשתמשים בעלי מוגבלויות בפרט. ככזה, אנו שמים חשיבות רבה במתן אפשרות שווה עד כמה שניתן לאנשים עם מוגבלויות שונות לשימוש במידע המוצג באתר שלנו ולאפשר להם חווית גלישה טובה יותר.

מקובל לומר שבישראל כ-25-20 אחוז מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי נגישות לאינטרנט. הנגשת האתר נועדה לשפר הגישה והשימוש באתר ככול הניתן לציבור הנכים ולהופכו לידידותי ונוח יותר לשימוש עבור אוכלוסייה זו ובין היתר משתדלת לתת תשובות טובות ככול האפשר לסובלים ממוגבלויות מוטוריות שונות, לקויות קוגניטיביות, קוצר רואי, עיוורון או עיוורון צבעים, לקויות שמיעה וכן אוכלוסייה הנמנית על גיל הזהב. 

שימוש בתוכנת נגישות אתרים – "נגיש בקליק"

הנגשת אתר זה בוצעה על ידי תוכנת הנגשת אתרים "נגיש בקליק" – רכיב נגישות אוטומטי. רכיב אוטומטי מאפשר עמידה בתקינה 2.1 WCAG ככל האפשר. השימוש ברכיב נגיש בקליק אוטומטי ניתן לשימוש כמות שהוא (AS IS). התוכנה כפופה למגבלות ולתנאי השימוש של היצרן.

כיצד עובדת ההנגשה באתר?

באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת פתיחת כפתורי ההנגשה. לאחר בחירת נושא בתפריט יש להמתין לטעינת הדף.

התוכנה פועלת בדפדפנים הפופולריים: Chrome, Firefox, Explorer 10+, Safari, Opera. הגלישה במצב נגישות מומלצת בדפדפן הנפוץ בקרב הגולשים: כרום. בדפדפנים אחרים יתכנו אי תאימות עקב אי תאימות הדפדפנים עצמם לתקן.

מה בתפריט?

מתן אפשרות לניווט ע״י מקלדת סופרמן

התאמת אתר עבור טכנולוגיות מסייעות (NVDA וכד׳)

הגדלת פונט האתר ל־5 גדלים שונים

עצירת אלמנטים נעים וחסימת הבהובים

שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה

שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע בהיר

התאמת אתר לעיוורי צבעים

שינוי הפונט לקריא יותר

הגדלת הסמן ושינוי צבעו לשחור או לבן

הגדלת התצוגה לכ־200%

הדגשת קישורים באתר

הדגשת כותרות באתר

הצגת תיאור אלטרנטיבי לתמונות

הצהרת נגישות

שליחת משוב נגישות

הבהרה

חרף מאמצנו לאפשר גלישה באתר עבור כל דפי האתר, יתכן ויתגלו דפים באתר שטרם הונגשו, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים לשם כך.

אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר, ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

שליחת משוב

אם במהלך הגלישה באתר נתקלתם בקושי זה או אחר בהפעלת האתר אנא צרו איתנו קשר ודווחו לנו על סוג הבעיה ואנו נעשה מאמצים ככל הניתן עמנ"ת לעזור לכם להתגבר על הקשיים.

איש הקשר שלכם: יוסי שר

טלפון: 052-2452177

אימייל: [email protected]

הצהרת הנגישות מעודכנת לתאריך: 1/6/23